Starrett zaczynał od narzędzi pomiarowych i rozszerzał swoją działalność. Po II wojnie światowej otworzył zakład produkujący otwornice i piły taśmowe w Europie w Szkocji. Obecnie Starrett jest ostatnim producentem otwornic bimetalowych w Europie – UE.

Po 140 latach Starrett nadal pozostaje oddany tworzeniu najlepszej jakości narzędzi pomiarowych, otwornic i pił dla swoich klientów. Posiada ogólnoświatową dystrybucję w ponad 100 krajach
z zakładami produkcyjnymi w Ameryce Północnej, Europie, Brazylii i Chinach.

Przez lata Starrett stworzył markę, która stała się synonimem precyzji, jakości i innowacyjności, wspartej niezrównaną obsługą i wsparciem technicznym dla klientów.

Obecnie Starrett oferuje siedem kategorii produktów:
- Akcesoria do elektronarzędzi / Piły ręczne / Brzeszczoty / Otwornice
- Taśmy tnące / Piły taśmowe do przecinarek taśmowych
- Przecinarki Taśmowe
- Ręczne narzędzia warsztatowe
- Precyzyjne narzędzia pomiarowe
- Sprzęt metrologiczny
- Systemy pomiaru siły / Maszyny wytrzymałościowe

Oferujemy swoim klientom ścisłą kontrolę jakości, najnowocześniejszy sprzęt oraz stałe zaangażowanie w badania i rozwój produktów. Ponad 5000 produktów z naszej linii nadal jest najdokładniejszymi, solidnymi i trwałymi dostępnymi narzędziami.
Profesjonaliści z branży znają nazwę Starrett na otwornicach, piłach, narzędziach warsztatowych
i pomiarowych, dzięki czemu znają jakość i wyjątkową obsługę, która się z tym wiąże.W 1978 roku STARRETT Scotland wprowadził na rynek słynną na całym święcie żółtą otwornicę bimetalową. Od tego czasu wyprodukowano już ponad 65 000 000 sztuk tych żółtych otwornic.

 Firma STARRETT jest zaangażowana w projektowanie i produkcję najwyższej jakości pił taśmowych i otwornic. Z dumą dostarczamy nasze innowacyjne i najwyższej jakości produkty do naszych klientów, aby zapewnić im najwyższy standard precyzji i jakości.